נכון לשנת 2016 סליקת כרטיסי אשראי היא אחת הפעולות הנפוצות ביותר לתשלומים וחיובים. דבר זה תקף גם לגבי חיובים ותשלומים שנעשים באופן מקוון וגם לגבי חיובים שנעשים בחנויות וטלפונית. נכון להיום יותר ויותר אנשים משתמשים באינטרנט על מנת לרכוש מוצרים ושירותים שונים. סליקה אלקטרונית הפכה פעולה זו לאפשרית.

סליקה באינטרנט

עידן האינטרנט הוביל לפעולות סחר אלקטרוני אונליין. יותר ויותר אנשים מעדיפים להתחבר בכל יום ובכל שעה שנוחה להם לאינטרנט ולרכוש בכל מיני אתרי אינטרנט מוצרים ושירותים שונים. דבר זה מוביל בעלי אתרים וסוחרים רבים לפנות אל חברות שמספקות שירותי סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט. סליקה היא אופן פעולת העברת הכסף בין המוכר לקונה באמצעות האינטרנט. כאן כל בעל אתר אינטרנט יכול לנתב את הגולש-צרכן לדף עסקה. הצרכן מקיש את פרטי כרטיס האשראי ותוקפו ואילו בקשת הסליקה מועברת לחברת הסליקה ומקבלת אישור תשלום (או סירוב). נכון להיום רוב העסקים באינטרנט מרוויחים מהעובדה שפעולת הסליקה אינה מצריכה מעורבות פיזית של הרוכש או העובד בחנות.

במסגרת פעולת הסליקה. חברת הסליקה מזכה את העסק שמקבל את התשלום בעבור עסקה שאושרה על ידי חברת הסליקה וזאת לאחר בדיקה של כרטיס האשראי. פעולה זו מחייבת את בעל העסק בתשלום עבור שירות זה (עמלה עבור התפעול וכל התנאים המופיעים בהסכם בין העסק לבין חברת הסליקה) נכון להיום יש אפשרויות רבות  של סליקת כרטיסי אשראי, כמו למשל סליקה המיועדת לאתרי אינטרנט, סליקת כרטיס אשראי אלקטרוני, סליקה באמצעות מסוף מיוחד, דף סליקה המוטמע באתר האינטרנט של העסק ועוד.

עסק אוטומטי

כיוון שהמטרה של כל עסק היא לאפשר ללקוח לרכוש את המוצר או השירות באופן פשוט ומהיר, יש לבדוק את מערכת הסליקה של חברת הסליקה ולהגיע למסקנה האם אכן מדובר על מערכת מהירה וידידותית למשתמש. המטרה כאן היא לאפשר למשתמש לרכוש מוצרים ושירותים שונים ללא מעורבות של החברה המוכרת את המוצרים אלו. בצורה זו החברה יכולה להתייחס אל החנות הווירטואלית באינטרנט כעסק אוטומטי לכל דבר, עסק שאינו צורך כוח אדם, שאינו מוגבל לשעות מסויימות של פעילות ושמאפשר ללקוח לבצע שאילתות שונות ופעולות רכישה בהתאם לרצונו.

כיצד מבצעים?

לקוח שמעוניין במערכת סליקת אשראי לאתר האינטרנט שלו או לחנות שלו צריך לפנות אל חברת סליקת אשראי על מנת שאחד מעובדיה יתקין עבור הלקוח מערכת זו. הלקוח יוגדר אצל החברה כ'ספק'. לאחר מכן הלקוח יצטרך להחליט האם הוא מעוניין במסוף אשראי בעסק או סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט. באם הספק מעוניין במסוף, החברה תתקין עבורו מסוף בעסק וכל פעם הוא יכנס אל דף האינטרנט המאובטח של חברת הסליקה, יזין את כל הפרטים של העסקה למסוף או יעביר כרטיס אשראי במסוף, הפרטים יעברו לשרת של חברת הסליקה ויבדקו אל מול חברת האשראי. בהתאם יוחלט האם לאשר את העסקה או לסרב לביצועה. באם הלקוח מעוניין בסליקת כרטיסי אשראי וירטואלית, הכל יעשה באמצעות אתר האינטרט של הספק. כאן, הגולש הוא זה שיזין את פרטי הרכישה באותו דף אינטרנט באתר הלקוח, כל הנתונים נשלחים לחברת סליקת האשראי והעסקה מאומתת ובהתאם יוחזר סירוב או אישור.

לסיכום, נכון לשנת 2016 סליקת כרטיסי אשראי היא הדרך היעילה ביותר לביצוע פעולות רכישה של מוצרים ושירותים שונים באינטרנט. בהצלחה.