אחד הדברים הבסיסיים שכל עסק צריך לעשות הוא לעבוד מול רואה חשבון כדי שזה יכין את כל הדוחות הנחוצים ויעמוד מול רשויות המיסים הנחוצות. כשעסק נהיה עסק משגשג ומצליח, או אפילו אם הוא עסק בשלבי התרחבות, יתכן שמעבר לעבודת הניירת הבסיסית ירצה בעל העסק לקבל יעוץ מס. סביר גם שאם מדובר בעסק גדל או משגשג רצוי שבעל העסק יבין בענייני המיסים ורשויות המס השונות שאיתן הוא צריך להתמודד. אך האם כך הוא הדבר גם לגבי עסק בתחילת דרכו? למעשה על עסק מתחיל להשקיע את מירב האנרגיה שלו בלגרום לעסק לעבוד. אין מה לדאוג יתר על המידה אם אינך מבין כל כך את עולם המיסים ואם אינך מכיר את הרשויות השונות. בתחילת הדרך כאשר תזרים המזומנים של העסק הוא עוד קטן ויתכן שאף עוד לא רווחי, אל תיתן לחוסר הידע הזה לעכב אותך מלהתחיל את צעדייך הראשונים.

מהו יעוץ מס ולמה הוא חשוב?

כשהעסק שלך מתחיל לעבוד ואתה צריך להגיש דוחות לרשויות המיסים השונות – דבר שדורש ממך מעקב וידע מדויק, נכנס לתמונה יעוץ מס. תפקידו של רואה החשבון הוא לתת לך ידע אמין ומקצועי בכל הקשור למיסים במדינת ישראל. רואה החשבון הינו הכתובת הנכונה לשם מילוי דוחות אותם נדרש העובד העצמאי להגיש למס ההכנסה ולביטוח הלאומי. תוכל לקבל ממנו יעוץ מס בנושאים שונים כמו ייעוץ מס כללי, ניהול חשבונות, תיאומי מס, החזרי מס, חישובי שכר, הגשת דוחות שנתיים וכו'. למשל אם לעסק שלך מתחיל להיות תזרים מזומנים גבוה, יעוץ מס יוכל לעזור לך לקבל את ההחזרים להם אתה זכאי לפי חוק. רואה חשבון מקצועי יבצע עבורך את מילוי הדוחות הנדרשים לשם קבלת החזרי מס או לשם הפחתת תשלומי המס, תוך שימוש בידע מקצועי ובניסיון רב שנים בכל הנוגע לתחום המיסוי במדינת ישראל.

מדוע שווה להשקיע ברואה חשבון טוב?

זה לא יהיה נכון לומר שכל מה שחשוב זה רק לקבל יעוץ מס. לפני שמקבלים יעוץ מס, חשוב לדעת מיהו רואה החשבון. ישנם רואי חשבון שיעשו את המינימום הנדרש מצידם, כלומר, אתם תיתנו להם את כל הקבלות והחשבוניות והם יכינו את הדוחות הנדרשים ויעבירו אותם לרשויות המיסים. האמת היא שזה לא תמיד מספיק. יתכן שאם אתה בעל עסק קטן תוכל להסתפק בסוג כזה של שירות, אך כשמדובר בעסק גדול יותר לא כך הוא הדבר. יעוץ מס טוב יכול לחסוך לך עוגמת נפש העלולה לנבוע ממילוי שגוי של דו"חות ובקשות, אי הגשה במועד של מסמכים ודו"חות – ולפיכך הימנעות מקבלת קנסות. רואה חשבון יוכל גם לאפשר לך לקבל יעוץ מס מקצועי בתחומי מיסוי מגוונים, ולספק לך את הניצול המלא של כל הזכויות המגיעות לך על פי חוק, תוך התייחסות לשינויים ועדכונים שונים המתעדכנים לעיתים בחוקי המיסוי במדינה. לכן כשמדובר ביעוץ מס, עדיף לכם להשקיע יותר כסף על רואה חשבון טוב שיעזור לעסק שלכם להתנהל נכון ובצורה מאוזנת, שיתעניין בהתפתחויות השונות שלו, שיהיה מעורב ויזום איתכם פגישות אחת ל-3 חודשים למשל, שיעשה מעקב אחר העסק שלכם וימליץ לכם היכן להשקיע והיכן אתם עומדים מבחינת רווחים והוצאות וכד', מאשר להשקיע ביעוץ מס זול אך שבסופו תמצאו את עצמכם נאלצים לשלם קנסות וחובות גדולים שעשויים לערער את כל פעילות העסק שלכם.

קטגוריה – הנהלת חשבונות, כללי.