ניהול עסק היא משימה מאד מגוונת ומורכבת. היא דורשת הבנה בעולם הניהול, בעולם העסקים, המכירות, השיווק, הפרסום ועוד. לא רק שהיא דורשת יכולות במישור העסקי, אלא גם במישור האישי – תקשורת עם אנשים, דימוי עצמי, אמונה במה שאני עושה, עקביות, אומץ וכד'. על פניו, ניהול מוצלח של עסק עשוי להיראות כמשהו שניתן לעשותו באמצעות מספר פעולות מסודרות, אך האמת היא שהפעולות הן לא הכל. עסקים הופכים למצליחים בזכות הדרך בה נעשות הפעולות, בזכות גישה נכונה ולא רק בזכות הפעולות עצמן. להצליח לממש את כל הפרמטרים הללו בצורה אופטימאלית היא לא משימה קלה ופעמים רבות דורשת מבעלי העסקים להתמודד עם מחסומים שהם נתקלים בהם בעצמם ובהתקדמות העסק שלהם. זה המקום בו נכנס אימון עסקי לתמונה.

אימון עסקי בא לתת מענה לבעיות שצצות במהלך ניהול של עסק בכל המישורים שלו. אימון עסקי עוזר להתמודד עם אזורים תקועים בעסק, עוזר להתמודד עם מצבי לחץ ומתח, מלמד אותנו למקסם יכולות אישיות, לבנות תוכנית פעולה לעסק, לגבש חזון ברור, לבנות תוכנית כלכלית ואפילו ליצור סדר בחיינו האישיים.

איך מתבצע אימון עסקי

אימון עסקי מתחיל קודם כל מאיפה שהעסק שלך נמצא בהווה או במילים אחרות באבחון של המצב הנוכחי – דפוסי הניהול, דרכי הפעולה, דילמות, חוזקים וחולשות. לאחר שממפים את מצב העסק, ניתן לבחון את ההתנהלות שלו ממעוף הציפור ולהתחיל לעבוד על המקומות שמפריעים לזרימה ולהתפתחות שלו. תהליך האבחון לא רק בודק מקומות תקועים אלא גם מזהה מקומות חזקים שניתן להשתמש בהם, לשפר אותם או לשלב אותם בצורה יעילה יותר.

השלב השני הוא שלב בניית החזון ואסטרטגיית פעולה – בשלב זה של האימון העסקי מתחילים לגשת אל הפעולות בפועל, בניית תוכנית פעולה ברמות השונות הנדרשות עבור מיקסום היכולת של העסק, בין אם ברמה הכלכלית, השיווקית, ניהול העובדים, פרסום, התנהלות במצבי לחץ, שיפור השירות, ייעול עבודת הצוות, בניית יעדים וכו'. אחד מאבני היסוד החשובות בשלב זה היא בניית חזון ברור לעסק או זיקוק של חזון קיים והפיכתו לבהיר ומדויק יותר. חזון זה הוא כמו מגדלור שמוביל את בעל העסק בדרכו למימוש מלא של יכולותיו ובית העסק שלו.

השלה השלישי הוא שלב הבקרה – חלק זה באימון עסקי דואג שתהיה התבוננות מתמדת על ההתקדמות של תוכנית הפעולה, איתור קשיים בביצועה, שיפור דרכי התמודדות ווידוא שאכן קורית התקדמות והדברים לא מתפזרים באוויר.

אימון עסקי אמור להוביל לתוצאות ממשיות. מאמן עסקי טוב הוא לרוב אחד שעבר על בשרו דרך עולם העסקים, חי אותו ומכיר היטב את השטח. זה אחד שהצליח לעבור דרך הקשיים וההתמודדויות שעמדו בדרך, למד לייעל את עצמו, פיתח איכויות אישיות והביא את עצמו ואת העסק שלו לשגשוג. אימון עסקי טוב לרוב לא קורה עם מאמן שלמד אימון עסקי בהכרח בצורה רשמית, אלא דווקא עם מאמן שרכש את כישוריו כמאמן עסקי בזכות הניסיון וההצלחה שלו בשטח.

למי מתאים אימון עסקי?

אימון עסקי מתאים לכל בעל עסק ולמנהלים בכל דרגי הניהול: מנהלי צוות, מחלקה / אגף, מנהלי דרג ביניים או בכירים בארגון. מנהלים הרוצים לשפר את ביצועיהם בציר הזמן במכלול הפרמטרים הנחוץ למצוינות, המעוניינים להשיג את הדרך היעילה ביותר להגעה ליעדים תוך פיתוח כלי שליטה ובקרה.

אימון עסקי מלמד את בעל העסק לפתח שליטה על העסק שלו כמו על רכב. בעל העסק צריך לדעת לנווט אותו, דעת לכוון אותו לכיוונים החוצים, להבין מתי להאיץ ומתי להאט.

אימון עסקי – לא רק בשביל הצלחה כלכלית

אך הפוטנציאל של אימון עסקי לא מסתיים רק בלהביא את העסק להצליח במישור הכלכלי והניהולי אלא גם במישור האישי והבין אישי. אימון עסקי טוב לא שם דגש רק על להפוך את העסק לרווחי אלא להפוך אותו גם לעסק שמח – למקום שטוב לעבוד בו, טוב לעובדים להגיע אליו בבוקר וטוב לבעל העסק להיות שם. כמו גם הוא מתמקד על יצירת יחסים בין אישיים טובים בין בעל העסק/ מנהל לצוות העובדים ומתמקד בפיתוח של יכולת לנהל צוות בצורה שתניב תפוקה יעילה אך גם דינאמיקה תומכת וחברתית בין כל דרג העובדים.

קטגוריה – ייעוץ עסקי, כללי.