מנהלים, מעצם היותם כאלה, ניצבים מול קשיים רבים מדי יום ביומו. על מנת לשפר את יכולות הניהול שלהם, רבים מהם בוחרים לעבור תהליכי אימון ("קואצ'ינג") עסקי. מה שלא בהכרח נותנים עליו את הדעת הוא שאימון מסוג זה עשוי להשפיע ביותר ממובן חיובי אחד על האדם, ואפילו מבחינה אישית וגופנית.

כאשר מדברים על הקשר שבין אימון עסקי לאישי, מסתבר כי קואצ'ינג עסקי מתאים ללא מעט אנשים, לא בהכרח אלה הניצבים בעמדות ניהול בכירות. זהו כלי מצוין לאנשים אשר מעוניינים למצוא כיוון תעסוקתי כלשהו, לשפר את יחסי העבודה שלהם עם הקולגות וכן לצבור מיומנויות חשובות בעולם העסקי: ארגון וחלוקת זמן, ניהול משא ומתן עם לקוחות, שיפור הביטחון העצמי ועוד.

מכאן כבר עולה הזיקה שבין ההיבטים התעסוקתיים בחייו של האדם לאלה האישיים. ברור כי כל אותן מיומנויות שהזכרנו (ורבות אחרות) עשויות להשפיע לטובה על היבטים חשובים אחרים בחייו של האדם. יכול להיות זה ניהול הזמן הכללי, יחסים בין אישיים, שיפור הביטחון העצמי – והרשימה עוד ארוכה.

כך נערך אימון עסקי

נקודה חשובה נוספת היא שיחד עם העלייה בפופולאריות של אימונים עסקיים, גדלו גם האפשרויות להתנסות בכך. כיום לא מעט מאמנים מציעים ליווי במשרדו של המנהל, באתרים נייטראליים או אפילו אימונים המשלבים פעילות מסוגים שונים. למשל, מכון כושר חיפה עשוי בהחלט לכלול בתוכו שילוב של פעילות גופנית, יחד עם ההדרכה וההתנסות העסקית החשובים כל כך.

ההליך שונה, כמובן, בין כל מאמן ומאמן, ובהתאם לצרכים של הלקוח. אולם, ברוב המקרים הרי שהאימון מבוסס לא רק על מתן דגשים כלליים, אלא גם על התנסות רבה של המתאמן. הוא נדרש לבצע משימות שונות, במפגשים עצמם או ביניהם, ולבחון באופן אובייקטיבי ככל האפשר את ההתקדמות שלו בהן.

היבט חשוב אחר של הקואצ'ינג העסקי הוא שהוא מבוסס על התקדמות הדרגתית, וקביעת יעדים בהם יש לעמוד. לרוב, המדובר הוא בהליך אשר נמשך מספר חודשים לפחות, וכולל נקודות רבות לבחינת ההתקדמות. כאשר מבינים כי לא עומדים במה שנקבע מראש, ניתן בהחלט לשנות את מסגרת האימון, או לחילופין להגדיר את היעדים מחדש.

ההשפעה על העסק

אימון עסקי הוא למעשה משוואה אשר כוללת בתוכה לא מעט משתנים. את ההשפעה החיובית על יכולותיו העסקיות והאישיות של האדם כבר הזכרנו. לאלה ניתן לצרף, כמובן, את ההשפעה החיובית על העסק עצמו. עסק אשר עובדיו או מנהלים משתפרים בעבודתם, צפוי להשתדרג גם הוא בלא מעט היבטים- בין אם המדובר כאן ביחס ללקוחות, באופן ניהול הזמן בעסק, בחלוקת העבודה בין העובדים או אפילו במאזן הכלכלי.

באמצעות הקואצ'ינג העסקי, אפשר לשפר אפילו היבטים גופניים רבים אצל האדם (גם אם האימון אינו נעשה בהכרח במכון כושר). האימרה "נפש בריאה בגוף בריא" מלווה אותנו תמיד, ובצדק- כאשר מרגישים טוב מבחינה נפשית, הרי שגם מצבו הגופני של האדם משתפר, ולהיפך.

קטגוריה – ייעוץ עסקי.