אם אתם לוקחים חלק בתעשיית ההייטק או מחפשים משרה בתחום, ודאי נתקלתם לא מעט במונח "מיקור חוץ". וכשמדובר בתעשיית ההייטק, הרי שמונח זה פופולארי מאד. מיקור חוץ בתחום זה מתייחס לשיטת ניהול חדשנית, במסגרתה מבצעת החברה את פעילותה בעזרתה של חברה חיצונית, ובעיקר כדי לאפשר לה להתרכז אך ורק בתחום שלשמו היא הוקמה.

כיצד זה בא לידי ביטוי בתחום ההייטק

מיקור החוץ הוא הליך נפוץ מאד בקרב חברות הייטק ישראליות וגם בקרב כאלו שבמדינות שונות בעולם. ישנן משרות הייטק מגוונות מאד המוצעות על ידי חברות שונות האחראיות על כח האדם ועל העובדים עצמן. חברות אלו הן חברות השמה מובילות שיכולות לסייע לחברות ההייטק לאתר את העובדים המתאימים להן ובעזרת כלים שונים שברשותן. פעמים רבות ישנן חברות הייטק קטנות, המתמקדות אך ורק בתעשייה עצמה ואינן יכולות להרשות לעצמם לבזבז זמן בחיפוש עובדים או בבחינת מידת התאמתם. חברות אלו פונות אל חברות ההשמה המתמחות במשרות שונות בהייטק ומבקשות מהן לבצע את העבודה הזו במקומן. כך הן יכולות להתרכז בפיתוח ולא בנושאים אחרים.

איתור מועמדים לתפקידי ההייטק השונים מצריך לא מעט תשומת לב וגם הבנה רבה עם תחום ההייטק וההשמה בכלל. חברות ההייטק, וגם כשהן גדולות מאד, יוצאות במכרז אל מול מספר חברות השמה ומבקשות מהן לתת הצעה לעבודה משותפת. לאחר שנבחרה חברת ההשמה המתאימה, היא זו האחראית על איתור העובדים, על פרסום מודעות הדרושים, על ראיונות העבודה ולעיתים גם על ההכשרה עצמה. בדרך זו מקבלות אליהן חברות ההייטק את העובדים המתאימים ביותר, שיכולים להשתלב במהירות בתפקיד המדובר.

מתי משתמשים בשירותיהן של חברות חיצוניות

מיקור חוץ יכול להתבצע במספר מקרים שונים, ובעיקר גם בהתאם לצרכיה של החברה עצמה:

  • ישנם מקרים מסוימים בהם חברה מבצעת מיקור חוץ המתייחס לאגפים שלמים, המועברים לניהולן של חברות חיצוניות. זה יכול להיות בהקשר של כוח אדם, עליו תהיה אחראית חברת ההשמה, או בפרסום למשל, עליו יהיה אחראי משרד פרסום חיצוני.
  • הפנייה לחברות חיצוניות יכולה להיות במסגרת תהליכי ייעול ושיפור הארגון או המערכות הקיימות.
  • במקרים בהן המערכות השונות בחברה מוגבלות מאד, ניתן להיעזר בחברות חיצוניות המציעות פתרונות שונים ומתקדמים, לרבות פתרונות מחשוב מובילים.

חשוב לזכור

שלא כמו חברות קבלן למיניהן שהינן אלו המאתרות את כוח האדם אך בפועל אינן אלו שמנהלות אותו, חברות חיצוניות במסגרת מיקור חוץ, אחראיות הן עצמן לעובדים, לרבות איתורם וניהולם באופן יומיומי. זו גם הסיבה מדוע הן יכולות לסייע לחברות ההייטק השונות באופן משמעותי בהתנהלותן ולאפשר להן להתמקד בפיתוח ובהקמת מערכות שונות. בחברות המיקור ישנם בעלי מקצוע האחראים על כך ומכירים היטב את התחום המדובר. הם יכולים להציע את המענה הנקודתי הנדרש לחברה ולספק פתרונות ברמה גבוהה.