אנשי מכירות הם אנשים חלקים, מחושבים, חכמים ומהירי תגובה. היכולת לתת את המענה הנכון לכל מחשבה וצורך שעולה ללקוח בזמן אמת הוא כישרון ייחודי, כישרון אשר נוכחותו יכולה לשנות לחלוטין את האיזון ולהפוך אתכם בין רגע למוכרים ברמה הגבוהה ביותר.
בתחום מכירות הרכב יש מספר שוברי שוויון אשר יכולים להפוך אתכם לכוכבי העל של נבחרת המכירות. לא משנה אם מדובר בעסק שלכם בו אתם מוכרים את הרכבים של החברה שלכם, או שאתם עובדים בסוכנות, להיות מוכרים טובים זה עניין של חובה, הבנה ולימוד.
אספנו למענכם את הטיפים החשובים ביותר שיהפכו אתכם למובילים בתחום שלכם. לא משנה אם אתם מוכרים רכב כמו הונדה משומשת או רולס רויס מהמודל של השנה הבאה, הטיפים הבאים חיוניים לכל מוכר שרוצה להצליח בתחום.
לקרוא ולזכור – מכירת מכוניות בצורה יעילה
1. דעו את המחירים – דעו את השוק. דעו את המחירים, שלכם, כמובן, ושל כל המתחרים. דעו את מחירי השוק ביד שנייה, ביחד ראשונה, מחיר מומלץ לצרכן, ומחירים מופרזים לכאן או לכאן. דעו את ההבדלים במחיר בין כל דגם, כולל מחירים של שנתונים קודמים. הבקיאות במחירים מאפשרת לכם להציג את הרכב שאתם מוכרים עם המחיר שלו בצורה הטובה ביותר, כך שלא משנה מה המחיר, הלקוח יבין כי הוא עמוד לבצע עסקה טובה.
2. הכירו את הרכב ברמת הברגים – ידע זה כוח, וככל שיש לכם יותר ידע על הרכב, ככה אתם יותר חזקים. מוכר טוב יודע את התשובה לכל שאלה (ועוד הרבה מעבר). היכולת להמם את הלקוח בידע טכני עשיר נותנת את התחושה החיונית לכל מכירה – תחושת הביטחון. הלקוח צריך להרגיש שאתם יודעים מה העניינים, ובצורה שלא משתמעת לשתי פנים.
3. יושרה – הכי חשוב כי תפעלו במצפון נקי ובצורה ישרה כמו סרגל. תחום הרכב הוא תחום מאתגר במיוחד שכן מדובר בתחום בו רוב הציבור בור. רוב האנשים לא יודעים להקשיב או לבחון מנוע, ובטח שלא לזהות פגיעה בשאסי. רוב האנשים חוששים מכניסה למוסך, ולא בטוחים במי להאמין. היו ישרים, והלקוח ירגיש בטוח אתכם.
4. אנשים – הכירו אנשים, זהו אנשים, ולימדו להקשיב בצורה מיוחדת. מאחורי המילים שאנו אומרים, הניואנסים והאינטונציה, מסתתרים הפחדים, הרצונות, התשוקות והצרכים שלנו. זהו מה האדם שמולכם אומר לכם בין השורות, וענו על הצורך שלו. יכול להיות שיש שם חוסר ביטחון, ללא קשר לסוג הרכב שהוא מחפש. הציעו לו רכב שזכה בפרסים על הבטיחות הגבוהה. יכול להיות שהאדם שמולכם אוהב את החיים הטובים. דעו לזהות זאת בין השורות ולהציע לו רכב עם תוספות מפנקות.
השילוב בין הידע הרב, הן בתנודות השוק בעבר ובהווה, כולל הערכה על העתיד לבוא, לבין היכרות עמוקה עם המפרט הטכני של כמה שיותר רכבים, היושרה חסרת הפניות והיכולת לקרוא אנשים, יהפכו אתכם ללא ספק למוכרים מוצלחים במיוחד.
קטגוריה – מכירות.