לבעל עסק לייעוץ משכנתאות יש מחויבות גדולה מאד ללקוחותיו. משכנתא היא כלי (הלוואה בריבית נמוכה) פיננסי גדול הדורש מהלקוח שקיפות מלאה אל מול היועץ, תכנון וניהול נכון. היועץ נמצא בהתחלה בעמדת המתשאל. ככל שהיועץ ישאל יותר שאלות בנוגע לאורח החיים, ההכנסה והציפיות של הלקוח, כך הסיכוי למצוא לו משכנתא מתאימה – יגדל.
פרטים על המשכנתא שכל יועץ צריך לדעת הם:
• גובה המשכורת החודשית של לוקח המשכנתא, במידה ומדובר באדם יחיד או זוג.
• מטרת המשכנתא – בניית בית חדש, שיפוץ או כל מטרה אחרת.
• גורמי סיכון – ליועץ המשכנתאות נדרשת יכולת אבחנה מפותחת ויכולת איתור "נורות אדומות".
• המטרה של שני הצדדים, היא להחזיר את המשכנתא, ללא הסתבכות בחובות ובאופן שישאיר ללקוח מרווח נשימה לחיות את חייו ברמת איכות חיים טובה, על פי הגדרתו וצרכיו.
לאחר שהיועץ תשאל את הלקוח קיבל תמונה אישית וכלכלית מלאה על הלקוח, יכולתיו וצרכיו, הוא ייגש לגופים המציעים משכנתאות ויציע ללקוח את המשכנתא המתאימה ביותר עבורו, על פי התנאים שלה – גובה ההחזר, תקופת זמן החזר, גובה המשכנתא, גובה ההחזר החודשי, ריבית מצטברת וכו.
עבודת מחקר יסודית, תחסוך עבור הלקוח שלכם עשרות אלפי שקלים ותותיר אותו מוגן ומרוצה. מחקר יסודי יחסוך מהיועץ פגישה נוספת עם הלקוח במטרה לקבל פרטים על המשכנתא.
ערך מוסף – שירות, שירות, שירות
ככל שהלקוח יקבל יותר פרטים על המשכנתא, כך הוא יוכל לקבל את כל התמיכה המקצועית שתסייע לו להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורו. לרוב, יועצי משכנתאות הינם עובדים לשעבר של הבנקים או אנשים פרטיים שעברו קורס מקצועי בתחום. לך, כבעל עסק לייעוץ משכנתאות, יש את המחוייבות לבחור את הצוות הטוב ביותר, שיוביל את הלקוחות שלך, לאט ובבטחה לרמת שביעות הרצון הגבוהה ביותר.
שקיפות, האפשרות לקבל פרטים על המשכנתא באופן זמין, שפה פשוטה ובגובה העיניים, כל אלה חשובים לא פחות מרמת המקצועיות הפיננסית של היועץ.
ביטוח משכנתא
לקראת סגירת העסקה ומתן כל הפרטים על המשכנתא, חשוב לציין את הפן הביטוחי בכל הקשור להלוואות מסוג משכנתאות. חשוב מאד לא להחתים את הלקוח, עד שהיועץ לא ווידא איתו כי הוא הבין לחלוטין על מה הוא חותם, כולל ריביות, עמלות וביטוחים.
גם בנושא ביטוח המשכנתא, חשוב לערוך השוואות בין הביטוחים השונים. יש ביטוחים המציעים כיסוי לצד ג' ויש שלא. ביטוח הוא תחום שצריך להיות מותאם ככפפה ליד לצרכי הלקוח ואינו יכול להימכר כמוצר מדף, ללא התאמות.
מיחזור משכנתא
חלק מהלקוחות פונים אל יועץ המשכנתאות לצורך מיחזור משכנתא. המשמעות היא – שיפור תנאי המשכנתא הקיימת שלהם, על ידי הורדת אחוז הריבית, הפחתת ההחזר החודשי ושיפור תנאי המשכנתא באופן כללי.
גם במקרה כזה, חשוב מאד לקבל כמה שיותר פרטים על המשכנתא, בדיוק כמו במשכנתא ראשונה ואפילו במשנה זהירות מוגבר.

 קטגוריה – שירות