בעלי עסקים מכירים היטב את החשיבות של רכבי חברה ואת היתרונות שלהם בסביבה תחרותית. יחד עם זאת, אין ספק שיש צורך בהתאמת הרכב והתנאים עבור צרכי העסק באופן ספציפי. יש סוגים רבים של רכבי חברה ולא כולם יכולים לייצר עבור העסק חסכון תפעולי. מסלול ליסינג הוא הדרך השכיחה ביותר לרכוש רכבי חברה. מבחינת בעלי עסקים, למסלול ליסינג יש יתרונות וחסרונות הקובעים את הכדאיות הכלכלית של העסקה.
הטיפ העיקרי עבור בעלי עסקים הבוחרים להיעזר בשיטה של ליסינג מימוני הוא לדרוש כי הרכב יעבור לבעלותכם המלאה, או לכל הפחות יעבור לבעלותכם עם שעבוד לחברת הליסינג המקורית. בצורה כזו ניתן להבטיח שמירה על הנכס בכל מקרה בו חברת הליסינג נקלעת לקשיים. טיפ נוסף הוא להביא בחשבון את ירידת הערך של הרכב. באופן עקרוני, חברות ליסינג לא מתחייבות לקנות את הרכב בעתיד מבעל העסק, אולם ניתן להתמקח על כך.
איזה רכב כדאי לבחור?
רכב החברה הכי טוב הוא זה ששומר על אמינות לאורך זמן. הסיוט הגדול של בעלי עסקים הוא תחזוקה קבועה ויקרה של רכבי חברה, הפוגעת גם בשגרת העבודה, גם במוטיבציה של העובד וגם בתזרים ההכנסות. חשוב מאוד להשוות בין רכבי חברה ולהבין את ההבדלים בין דגמים של יצרניות מוכרות כמו פורד לבין דגמים אחרים. חברת ליסינג כמובן בודקת את הרכבים המוצעים למכירה, אך לעיתים יש תקלות שאינן מועברות לידיעתו של הלקוח. מבחינתכם כבעלי עסקים, בדיקה מוקדמת חוסכת המון עוגמת נפש. קחו את הרכב לבדיקה במוסך מורשה ובכל מקרה של תקלה דרשו מחברת הליסינג לשאת בעלויות.
תוכלו לדעת איזה רכב לבחור עבור החברה ולנהל את העסק בצורה אפקטיבית גם לפי מפרט טכני. בדקו מה תצרוכת הדלק של הרכב, איזה סוג של טיפולים הוא דורש, מה ביצועי המנוע שלו והאם הוא מתאים לאופי החברה שלכם. קחו בחשבון גם את ההיבט השיווקי של שימוש ברכב חברה ממותג עבור העסק.
האם כדאי לרכוש רכב דרך ליסינג תפעולי?
אופציה הקורצת עבור בעלי עסקים רבים המעוניינים לרכוש רכב חברה היא מסלול של ליסינג תפעולי. במסלול זה חברת הליסינג נושאת בכל ההוצאות השוטפות, בתמורה לתשלום חודשי גבוה יותר מצד בעל העסק או החברה. החסרון של קניית רכב חדש בליסינג הוא רמת אבזור נמוכה מזו הקיימת ברכבים הנמכרים ישירות מהיבואן לאדם פרטי, אולם לא תמיד השיקול הזה משמעותי עבור בעלי עסקים.
לסיכום, ניהול נכון של העסק מבוסס במידה רבה על התנהלות כלכלית מסודרת גם בתחום התחבורה והרכב. בדקו מראש את האופציות העומדות לרשותכם ובררו על השלכות המס. רכב החברה הכי טוב הוא זה המתאים לצרכי העסק ומייצר עבורו חסכון תפעולי לאורך זמן.

קטגוריה – ניהול העסק.