המצב הכלכלי במדינת ישראל, איך לומר זאת בלשון המעטה, אינו מזהיר. גם מי שמצויי במקום עבודה קבוע זה שנים רבות ובעל הכנסה יציבה, מוצא עצמו נלחם אל מול האוברדרפט המשתולל בחשבון הבנק הפרטי אותו הוא מנהל. כדי לשמור על צרכנות נבונה, יש להבחין בהכנסה הפנויה אותה נכון להקצות ל"בזבוזים" אל מול ההוצאות הקבועות אותם יש לשמר בכל מחיר, בין היתר תשלומי שכר דירה או לחילופין משכנתא, הוצאות תקשורת, חשמל ארנונה ועוד. הלכה למעשה, התנהלות פיננסית מבוקרת ונכונה היא, שעתידה להפוך את מלחמת ההישרדות הכלכלית לנוחה ונעימה יותר, בהווה ובעתיד.

כיצד לקנות חכם

רשתות השיווק נלחמות מידי יום על כיסו של הצרכן הממוצע ובכדי להעפיל על המתחרים, עליהם להעניק לצרכן ערך מוסף במיני דרכים שיווקיות. כיום בכל חנות ורשת, יכול הצרכן ליהנות ממבצעים מגוונים, הנחות משמעותיות בתקופות "סיילים" ובתקופות שבשגרה. על כן, עוד לפני שאתם רוכשים מוצר או שרות, ערכו סקר שוק ובדקו היכן אתם יכולים למצוא את המחיר האטרקטיבי ביותר.
ההבחנה במחיר המשתלם ביותר יכולה להוביל לחיסכון מהותי ומשתלם לעיתים באופן משמעותי. תקופות הסיילים הן תקופות נכונות לבצע רכישה חכמה משום שאז ניתן למצוא מוצרים ושרותים במחירים מפתיעים. לצורך הדוגמא: אם אתם ניגשים לרכוש גופיה חדשה אותה אתם אוהבים ועל הקולב התג מחיר הינו 120 ₪ בשיא הקיץ, הרי שאם תגיעו לרכוש את אותה החולצה בדיוק בסוף הקיץ, סביר שתמצאו מחיר נמוך יותר לעיתים אף בחצי ואף פחות מכך.
אין ספק כי ככל שתהפכו לצרכנים נבונים יותר, כך היכולת שלכם לאפשר לעצמכם חיי רווחה ולהגשים את רצונותיכם, תלך ותגדל. בבואכם לצאת לקניות, בדקו מהן ההנחות או המבצעים המוצעים וזכרו, לעיתים נכון להמתין לאותם מבצעים במשביר לצרכן או בכל רשת אחרת בה אתם נוהגים לערוך קניות.

היכן מוצאים סיילים

אם גם אתם החלטתם להפוך לצרכנים נבונים ולחסוך עלויות רבות בכל קנייה, חשוב שתכירו את עונות הסיילים השונות ברשתות השיווק, בהן אתם נוהגים לבצע רכישות. בראש ובראשונה זכרו כי סיילים קבועים מתקיימים בין עונות המעבר, בחגים ובאירועים ספציפיים, אזי כל חנות וכל רשת יוצאים במבצעים חסרי תקדים. כדי להישאר מעודכנים הצטרפו לרשימת הדיוור של החנויות בהן אתם מבצעים רכישות חוזרות מדי תקופה. כך, ברגע בו תצא החנות במכירה ייחודית ובמבצעים חסרי תקדים, דהיינו סיילים, תוכלו לקבל עדכון ישירות אל תיבת המייל שלכם.
כל עוד אתם מעודכנים במבצעים, כך תצליחו לרכוש בזול ולהרוויח את ההפרש לטובתכם האישית. בעבר סברו רבים כי אם הם לא ירכשו היום לא ישאר מחר, אך סברה זו נעלמה מהעולם, משום שבפסי הייצור מקפידים לייצר כמות גדולה. כמויות אלו מבטיחות, סיכויים גבוהים יותר כי הפריטים הרצויים יישארו גם בתקופת הסיילים.

קטגוריה – שיווק.