הקמה וניהול של עסק דורש תמיד כוח נפשי עצום. אין זה משנה כמה שנים העסק קיים, הוא תמיד צריך שיהיה לו מנהל עם אצבע על הדופק, מנהל אשר יידע לכוון את כל המהלכים השונים שלו בצורה הטובה ביותר. ישנם עסקים אשר הניהול שלהם פשוט יותר וישנם עסקים אשר הניהול שלהם מורכב מאד וכל זה תלוי בגודלו של העסק, הענף שלו ועד כמה הוא מסועף. כל מי שמנהל עסק בינלאומי או עסק אשר יש לו קשרים בינלאומיים מוצא עצמו מדי פעם מחפש אחר חברות תעופה המציעות טיסות ברגע האחרון כדי להגיע ונהל משבר אשר צץ פתאום.

עלויות המשברים

עסק בינלאומי הוא עסק מורכב יותר מאשר עסק אשר מנוהל ומתופעל כולו על אדמה אחת. על אף הקושי שבתפעול, עסק בינלאומי הוא גם מאתגר יותר, מעניין ולרוב גם בעל תוצאה כלכלית רצויה (אחרת הוא לא מצדיק את קיומו). כאשר העסק הבינלאומי עובד כראוי, הוא יכול להניב תוצאות יוצאות דופן עבור הבעלים שלו או החברה, אך כאשר יש משבר שחייבים לטפל בו באופן מידי העלויות יכולות להיות גבוהות מאד ולהיכנס לקטגוריית ההוצאות הבלתי צפויות אשר יכולות לשנות את התמונה הכלכלית של העסק. לכן במצבים כאלה מחפש העסק אחר חברות תעופה המציעות טיסות ברגע האחרון.
בבוקר בארץ, בערב בפגישה עסקית
עסקים בינלאומיים מתאפיינים בסגנון עבודה שונה ממה שרובנו מכירים. בעסקים אלו המנכ"ל יכול לעשות פגישה עם ארוחת בוקר בארץ ואת ארוחת הערב שלו לאכול בלונדון עם אנשים הקשורים לעסק באזור. כמובן, לונדון היא רק דוגמה אחת וכל עסק בינלאומי מוצא עצמו שולח לא פעם את אנשיו שאופן מפתיע מקצה אחד לקצה אחר של העולם.

לנהל חכם את המשבר

על מנת להצליח להתגבר על המשברים השונים של העסק הבינלאומי יש:
• להיות מוכנים תמיד לאפשרות של משבר ולהכין תמיד אדם אשר אמור לטוס לטפל במשבר ברגע האחרון.
• לחפש אחר חברות תעופה המציעות טיסות ברגע האחרון על מנת למצוא טיסות במהירות.
• לבצע השוואת מחירים בין הטיסות על מנת להוזיל את עלויות המשברים.

יתרונות העסק הבינלאומי

אין כל ספק כי ניהול של עסק בינלאומי הוא ניהול מורכב הרבה יותר מאשר ניהול של עסק אשר מתקיים רק בארץ. עם זאת, על אף הניהול המורכב העסק הבינלאומי דווקא מביא איתו לא מעט יתרונות. העסק תלוי לא רק בגורמים השונים אשר נמצאים כאן בארץ אלא מפזר את הסיכונים שלו גם בארצות אחרות מעבר לים ומשתמש בכוח האדם והכספים אשר לא נמצאים בארץ. אין כל ספק שעסק אשר רוצה לגדול ולהתפתח צריך להסתכל גם על מה שמוצע לו מעבר לים, גם אם הדבר כרוך מדי פעם בטיסות מפתיעות לניהול משברים.

קטגוריה – ניהול העסק.