יש יתרונות רבים בלהיות עצמאי ובמאמר זה נפרט את כל היתרונות המרכזיים בגללם אנשים רבים מחליטים לעשות הסבה מעולם השכירים לעולם העצמאיים.

מיהו עוסק עצמאי?

עוסק עצמאי הוא אותו אדם שמעסיק את עצמו ומתנהל בעצמו או דרך מיופה כוח מטעמו עם רשויות המיסים, הביטוח הלאומי וכל גוף אחר מטעם המדינה וגופים ציבוריים ופרטיים אחרים. בניגוד לאנשים שמועסקים כשכירים ומקבלים מדי תקופת זמן מסוימת תלוש שכר, עצמאי מנהל לבד את כל הקשור אל ענייניו הכספיים ומחליט מתי לשלם לעצמו משכורת. עצמאי יכול להיות בעל עסק, כמו למשל חנות, משרד עורכי דין ועוד, אדם שעובד בביתו או אדם שמוכר מוצר או מספק שירות בצורה עצמאית. יש לקחת בחשבון שיש יתרונות רבים בהיות אדם עצמאי אך יש גם סיכון גדול מאוד, הסיכון הכלכלי. למרות כל זאת, מדי שנה אנשים רבים מחליטים להפוך ולהיות עוסקים עצמאיים.

היתרונות והחסרונות של עצמאי

עצמאים רבים טוענים שלהיות עצמאי הוא עניין של אופי. יש אנשים שבנויים באופיים לנהל את עצמם וליצור לעצמם אפשרויות בלתי נדלות של הכנסות ורווחים ומנגד יש אנשים רבים שמעדיפים שמישהו ינהל אותם או להתנהל תחת קורת גג בטוחה שמספקת להם תנאים קבועים ושכר קבוע מראש. היתרונות של עוסק עצמאי הם:
• עצמאות- אנשים יכולים להתפרנס מיוזמות אישיות שלהם ללא מנהל או מגבלה ניהולית כלשהי.
• ללא תלות- אין תלות באף גורם. אתם אלו שאחראים בלעדית על ההצלחה שלכם או הכישלון.
• מיצוי פוטנציאל- אנשים יכולים לנצל את הפוטנציאל שלהם בכל צורה בה הם בוחרים ולא לחוש שהם מצויים במסגרת מסוימת בה הם חייבים להישמע לפוטנציאל שלהם בלי לממש את כל הרעיונות שלהם ודברים אותם הם מעוניינים לעשות וזאת משום הסיכון שבדבר.
• רווחים- אנשים יכולים להרוויח יותר כסף מאשר השכר אותו משלמים להם במסגרת של שכירים.

עצמאי חייב לדאוג לעצמו

אמנם יש יתרונות רבים בהחלטה של אדם להיות עוסק עצמאי ויש לו יותר פוטנציאל לממש את עצמו ולהרוויח יותר כסף, אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שעצמאיים בדרך כלל עובדים שעות רבות, מתנהלים בעצמם מול רשויות המדינה, צריכים להפריש בעצמם לפנסיה שלהם (אין השתתפות של מעסיק כי הוא לא קיים), הם לוקחים סיכונים רבים, יש תקופות בהן ההכנסות אינן כה יציבות והעצמאי צריך להתאים את אורח חייו להכנסה המשתנה וכמובן כל עצמאי חייב לדאוג לפנות אל סוכנות ביטוח וזאת על מנת לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאי וזאת על מנת להבטיח לעצמו הכנסה כספית במקרה של חס וחלילה אובדן כושר עבודה.

לסיכום, ביטוח אובדן כושר עבודה, תוכנת ניהול וארגון מתקדמת, השכרת שירותיו של רואה חשבון או מנהל חשבונות, פיתוח הכישורים הניהוליים ואמונה בהשגת היעדים שלכם יובילו אתכם למימוש הפוטנציאל האישי עליו תמיד חלמתם.

קטגוריה – ניהול העסק.