מאמר זה יעזור לקוראים להבין מהו קואצ'ינג עסקי, מדוע הוא חלק בלתי נפרד ממערך הפיתוח העסקי של העסק וכיצד הוא יכול לעזור לנו להשיג את אותן תוצאות בהן אנו מעוניינים.

אימון ופיתוח עסקי

המשמעות של המילה קואצ'ינג היא אימון. אנשים רבים בוחרים לעבור אימון על מנת לשפר את דפוסי ההתנהגות שלהם ולהשיג מטרה מסוימת אם בחייהם האישיים ואם ברובד הניהולי של תפקידם בעסק. דבר זה תקף גם לגבי מנהלים וצוותי עובדים של חברות ועסקים בינוניים וקטנים. קואצ'ינג הינו אימון שבוחן את דרכי הפעולה ומאפשר מציאת דרך יעילה יותר וזאת באמצעות תרגול נכון ושימוש בכלים מסוים להגעה למטרה החשובה בחיים האישיים או בעסק. פיתוח עסקי הוא תחום שמתמקד בפיתוח של העסק וזאת ביחס למתחרות בשוק וזאת על מנת שלאותו עסק יהיה יתרון והוא יצליח לשווק את עצמו בצורה המוצלחת ביותר לצרכנים פוטנציאליים ויממש את הפוטנציאל שלו בצורה הטובה ביותר של יצירת רווחים.

אימון- המאומן

יש שני צדדים לכל אימון. יש את המאמן שאחראי להנחיה, הדרכה וניווט של האדם בדרך להצלחתו. הצד השני הוא הצד של המאומן שמסכים לעבור את כל התהליכים וליישם שלבים שלא תמיד קלים על מנת להגיע אל אותה מטרה בה הוא מעוניין. האימון הינו מסע של שני הצדדים, בתחילתו מגדירים יעדים אליהם המאומן יגיע בסיומו של המסע. אימון תמיד יגרום לשינוי והעצמה של כל מיני דברים קיימים. המאומן יכול להיות אדם פרטי שמצוי בצומת מסוימת בחייו או אדם שמרגיש שהוא אינו מצליח להגיע למטרה מסוימת בחייו האישיים חרף כל המאמצים שלו ולכן הוא מעוניין לעבור אימון אישי עם מאמן מקצועי שיעזור בנקודת מבט אובייקטיבית ומקצועית ויעזור לו לקבוע יעדים ואת המסלול אותו הוא צריך לעבור על מנת להגיע בסופו של דבר אל אותם יעדים אישיים. בשנים האחרונות עסקים רבים פונים לשירותי האימון העסקי. חברות גדולות בדרך כלל שולחות את צוות המנהלים שלהם לאימון עסקי וזאת על מנת שהם יצליחו להוביל בצורה קלה וברורה יותר את הצוות שלהם לאותם הישגים שהחברה דורשת מהם. אם מדובר על עסקים קטנים, בעלי העסקים יקבעו את המטרות של העסק ואילו המאמן יעזור להם להגיע לאותה נקודה.

קואצ'ינג- לומדים להיות מאמנים

הקואצ'ינג הוכיח את עצמו לאורך שנים כאחד התהליכים היעילים ביותר בעת תהליכי פיתוח ארגוני, דבר שמוביל חברות רבות לשלוח את המנהלים ואת העובדים שלהם לאימון וזאת במטרה לעזור להם להגיע אל היעדים אותם דורשת החברה בצורה הקלה והנכונה ביותר. בנוסף, יש הרבה מתעניינים בתחום, בדרך כלל אנשים שעברו תהליכי אימון עסקי או אישי בעצמם שמחליטים שגם הם מעוניינים להירשם אל קורס קואצ'ינג במסגרת לימודי תעודה וזאת על מנת לעזור לאחרים במסגרת אימון אישי משולב, אימון ארגוני או אימון ייעודי, כמו למשל אימון פיננסי למשפחות.

לסיכום, אימון עסקי או אימון ארגוני יעזור לכל עסק וכוח האדם שעובד בו לשפר את הביצועים ולהגיע להישגים אישיים חדשים בחייהם המקצועיים בארגון. תקופת האימון ומספר הפגישות יוגדרו מראש וכן המטרות המרכזיות של האימון וכל שצריך לעשות הוא להתחייב אליו ובסופו של דבר לצאת מרוצים מהתוצאות.

קטגוריה – פיתוח העסק.