מה הן הסיבות ההופכות אדם מסוים לבעל כישורים רבים בתחום העסקי? האם הצלחה בעולם העסקים קשורה לחוש עסקי איתו נולדים או למיומנות מקצועית אותה ניתן ללמוד ולטפח עם השנים, ובמידה וניתן לפתח את החוש העסקי –כיצד עושים זאת? על כך ועוד נעסוק בשורות הבאות.

ברוכים הבאים לעולם העסקי המודרני

העולם העסקי המודרני הינו עולם דינמי ותחרותי, המחייב את כלל האנשים הפועלים בו לטפח את המיומנויות העסקיות שלהם ברמה השוטפת. כיום, כל חברה או גוף מסחרי גדול מקפידים לבחור את עובדיהם בהתאם לניסיון המקצועי העומד לרשותם, בהתאם ליכולות הבינאישיות של המועמדים למשרה ובהתאם לידע האקדמי אותו הם רכשו עם השנים. הדרישה הבסיסית ברוב החברות העסקיות הגדולות ביותר במשק היא לעובדים בעלי תואר ראשון או שני בתחום מנהל העסקים, הכלכלה או התקשורת, כאשר ההעדפה הברורה תהיה תמיד לבעלי השכלה מורחבת יותר, כלומר, למועמד בעל תואר שני במנהל עסקים תהיה עדיפות על פני מועמד לעבודה בעל תואר ראשון באותו מסלול.
במקביל, חברות ההשמה וכוח האדם האחראיות על איוש תפקידי מפתח בקרב חברות מסחריות גדולות, מקפידים לערוך מבדקים אישיים במסגרת מבדקי אישיות לכל אחד ואחת מהמועמדים, וזאת על מנת לבחון מה הן האיכויות הבינאישיות של כל מועמד ומועמדת למשרה.
כיום, כל אדם המעוניין לפנות לתחום העסקי, חייב להעמיד לרשותו ידע אקדמי כזה או אחר, וזאת על מנת להתמודד עם סיטואציות עסקיות בהן הוא יוכל ליישם את חומרי הלימוד התיאורטיים אותם הוא למד בתוך העשייה העסקית היומיומית שלו.

אנשים שנולדו עם חוש עסקי- יש דבר כזה?

בעבר הרחוק, הייתה נטייה לראות באנשי העסקים המובילים ביותר בתחומם כאנשים בעלי "חוש טבעי" לעסקים, תפיסה זו אומנם מבוססת על לא מעט מקרים בהם אנשים חסרי השכלה הצליחו לבסס את מעמדם בעולם העסקי, אך אם נעקוב מקרוב אחר פועלם העסקי נגלה שגם אותם אנשים אשר "נולדו" עם החוש לעסקים, הקפידו להקיף את עצמם באנשים בעלי השכלה אקדמאית בתחום העסקי. ברוב המקרים, בעלי עסקים מוצלחים הינם אנשים סקרניים מטבעם, דבר המושך אותם ללמוד ולהבין היטב את רזי ההתנהלות הכלכלית וההתנהלות העסקית המלווה את פועלם. אנשים אלו, גם במידה והם חסרי השכלה אקדמאית, עושים הכול על מנת להאציל סמכויות ולמנות לתפקידי מפתח בחברתם המשגשגת אנשי מקצוע המשלבים בין הכשרה מקצועית בתחום העסקים לבין השכלה אקדמאית באחד מתחומי הכלכלה והעסקים.
לסיכום, חוש עסקי הוא ברוב המקרים איננו חוש טבעי איתו נולדים אלא הינו פועל יוצא של סקרנות טבעית ורצון עז ללמוד ולהבין לעומק את רזי התחום העסקי בו אתם רוצים לעסוק. כיום, העולם העסקי המודרני, מחייב כל אחד ואחת מאיתנו המעוניין לקחת בו חלק, ללמוד, לדעת ואז גם להצליח.

קטגוריה – כללי.